Kullanıcılar, Roller ve İzinler

Recruiter İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı

Ana Sayfa / Özellikler / Kullanıcılar, Roller ve İzinler

Aday Takip Sistemi ile, kullanıcı, rol ve izinlerinizi kolayca tanımlayabilirsiniz. Aday Takip Sistemi ile şirketinize özel, İK Müdürü, Teknik Yönetici, İK Sorumlusu, İK Uzmanı, İK Uzman Yardımcısı, İK Stajyeri vb. roller oluşturabilir, her bir rol için yüzlerce sistem iznini, rolün ihtiyacına göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Daha sonra, tüm şirketlerinizdeki işe alım süreçlerinizde yer alan, başta İK Uzmanlarınız, Teknik Yöneticileriniz ve karar vericileriniz olmak üzere tüm paydaşlarınız için sistemde tanımlanmış rollerde kullanıcılar oluşturabilirsiniz. Böylece tüm kullanıcılarınızın, sadece rolleri için tanımlı olan izinler ölçüsünde işlemler yapabilmesi sağlanır. “Bilmesi gereken prensibi” tüm sistem boyunca uygulanmış olur.

Önce Rollerinizi Oluşturun

Aday Takip Yazılımı ile, işe alım süreçlerinizde görev alacak kullanıcılarınız için şirketinize özel roller oluşturabilir, her bir rol için sistem tanımlı yüzlerce erişimi iznini, rolün ihtiyacına göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Örneğin, şirketiniz için İK Müdürü, İK Sorumlusu, Pozisyon Sorumlusu, İK Sorumlusu, İK Uzmanı, İK Uzman Yardımcısı, İK Stajyeri, Teknik Müdür, Teknik Yönetici vb. roller oluşturabilir ve bu rollerin erişim izinlerini tanımlayabilirsiniz. Kendi firmanız için, burada verilen örnek rol isimlerinden başka, tamamen kendi ihtiyacınıza uygun roller tanımlayabilirsiniz. İnsan Kaynakları Yazılımımızın en önemli özelliklerinden biri de, uçtan uca işe alım sürecini yönetirken, tüm ihtiyaçlarınızı herhangi bir yazılım geliştirme talebiniz olmadan, kendinizin özelleştirebileceği kadar esnek olmasıdır.

Sonra Rolleriniz için İzinler Tanımlayın

Aday Takip Yazılımında tanımladığınız rolleriniz için 100’ün üzerinde erişim izninin etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu izinler, daha kolay yönetilebilmesi için izin grupları altında gruplandırılmışlardır. Aday, Adım, Ana Ekran, Bildirim, E-Posta, Ek, Ekran, Fatura, Geçmiş, Görev, Görüşme, Kullanıcı, Özel Alan, Pozisyon, Rol, SMS, Sohbet, Soru, Süreç, Şirket, Test, Yorum gibi birçok izin grubu mevcuttur. Tanımladığınız bir rol için, bu izin grupları altındaki izinlerinizi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için, ilgili iznin düğmesini açmanız veya kapamanız yeterlidir.
Kullanıcılar, Roller ve İzinler

Tanımladığınız Rollerde Kullanıcılarınızı Oluşturun

İnsan Kaynakları Yazılımını kullanarak, kullanıcılarınızı tanımlamak ve işe alım süreçlerinize dâhil etmek çok kolay! İK Yazılımı ile, daha önceden oluşturulmuş rolleri kullanarak hızlıca kullanıcılar oluşturabilirsiniz. Aday Takip Yazılımında, belirli rollerde kullanıcılarınız tanımladığınızda, kullanıcı adı ve şifre gibi önemli kullanıcı bilgileri, kullanıcılarınızın e-posta adreslerine sistem tarafından otomatik olarak gönderilir. Daha sonra, kullanıcılarınız kendilerine gelen e-posta içerisindeki kullanıcı bilgilerini kullanarak, Aday Takip Sistemine giriş yapabilir ve hemen çalışmaya başlayabilirler. İhtiyacınız olduğunda, dilerseniz, kullanıcılarınızı etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz. İK Ekibinizden bir İK Uzmanınızın işten ayrılması durumunda bu kullanıcıya ait geçmiş kayıtların silinmesini istemiyorsanız, bu durumda İK Yazılımında ilgili kullanıcıyı devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Böylece, hem verileriniz kaybolmaz, hem de işten ayrılan kullanıcının sisteme girişi tamamen engellenmiş olur.

Kullanıcılar, Roller ve İzinler
Kullanıcılar, Roller ve İzinler

Akıllı Raporlar

15. Kullanıcılar, Roller ve İzinler

Buradasınız

İş İlanları

İşe Alım Sürecini Uçtan Uca Tek Bir Platformda Yönetin