Sık Sorulan Sorular

Recruiter İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı

Ana Sayfa / Sık Sorulan Sorular

Recruiter SSS

Recruiter.com.tr Nedir? Ne İşe Yarar?

Recruiter.com.tr ile işe alım süreçlerinizi uçtan uca tek bir platformda web tabanlı olarak yönetebileceğiniz bir Aday Takip Sistemidir. Genel olarak, Aday Takip Yazılımı, İnsan Kaynakları Yazılımı veya İK Yazılımı olarak da adlandırılır. Recruiter.com.tr ile; Pozisyon Oluşturma, İş İlanı Oluşturma, CV Tarama, Telefon Mülakatı, İK Mülakatı, Teknik Mülakat, Görüntülü Görüşme, Testler, Kişilik Envanterleri, Referans Mülakatı ve İş Teklifi adımlarının tümünü uçtan uca tek bir platformda Bulut Tabanlı olarak yönetebilirsiniz.

Recruiter.com.tr’ye Nasıl Üye Olurum?

recruiter.com.tr adresine girip Üye Ol düğmesine basarak üye olma sürecini başlatırsınız. Ekrana gelen ekranlarda üyelik bilgilerinizi girerek, üyeliğinizi başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Recruiter.com.tr’ye Nasıl Giriş Yapabilirim?

Eğer daha önceden Recruiter.com.tr İnsan Kaynakları Yazılımında üyeliğinizi oluşturduysanız, Giriş düğmesine basarak, sisteme giriş yapabilirsiniz.

Şifremi Unuttum, Şifremi Nasıl Yenileyebilirim?

Eğer daha önceden İK Yazılımında üyeliğinizi oluşturduysanız ve şifrenizi unuttuysanız, Giriş düğmesine bastıktan sonra ekrana gelen Giriş penceresinde Şifremi Yenile ye basarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Recruiter.com.tr’nin kullanımı kolay mıdır?

İnsan Kaynakları Yazılımının oldukça basit ve kullanıcı dostu bir ara yüzü vardır. Bu ara yüz; işe alım süreçlerinizdeki tüm gereksinimlerinizi eksiksiz ve doğru olarak yerine getirebilmeniz için yazılım ekibimiz tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Kullanıcı ara yüzü tasarımlarında, temel uluslararası UI/UX ilkeleri baz alınarak yapılan kullanıcı deneyimi analizlerinde elde edilen veriler kullanılmıştır.

Recruiter.com.tr’de genel resmi görebilir miyim?

Recruiter.com.tr İnsan Kaynakları Yazılımında tüm pozisyonlarınızın, adaylarınızın ve İK uzmanlarınızın durumlarını grafiklerle görebilirsiniz. Toplam kaç pozisyon açık? Hangi pozisyonda kaç aday var? Adaylar sürecin hangi aşamasında? Beyaz ve mavi yaka süreçlerinizin durumu ne? İK uzmanlarınıza kaç aday ve kaç görev atanmış? Teknik test, yabancı dil testleri ve kişilik envanterlerinin kaç tanesi tamamlandı? Tüm bu soruların cevaplarını grafiklerle anlaşılır bir şekilde görebilirsiniz.

Birden fazla şirketin işe alım süreçlerini tek bir hesap altında yönetebilir miyim?

Tüm şirketlerinizin işe alım süreçlerini tek platformda yönetebilirsiniz. Birden fazla şirketiniz varsa, tüm şirketlerinizin işe alım sürecini tek bir platformda yönetebilirsiniz. Şirketlerinizi tanımlayabilir ve pozisyonlarla ilişkilendirebilirsiniz. Şirketlerinizdeki İK Uzmanları ve Teknik Yöneticileriniz için kullanıcılar oluşturabilir ve onları işe alım süreçlerinize dâhil edebilirsiniz.

Kendi işe alım süreçlerimizi tanımlayabilir miyiz?

İşe alım süreçlerinizi şirketinize göre özelleştirebilirsiniz. Beyaz yaka, mavi yaka ve altın yaka işe alım süreçlerinizi şirketinize göre özelleştirebilirsiniz. İşe alım sürecinin her bir adımını ve adımlar arası geçişleri tanımlayarak, sürecinizi baştan sona kendiniz yaratabilirsiniz.

Recruiter.com.tr’de pozisyon oluşturmak kolay mıdır?

İK Yazılımı ile pozisyonlarınızı kolayca oluşturup en ince ayrıntısına kadar tanımlayabilirsiniz. Telefon Mülakatı, Teknik Mülakat, Görüntülü Görüşme, Yüz Yüze Görüşme adımlarını pozisyonunuza göre özelleştirebilir, her bir adımın mülakat sorularını en ince ayrıntısına kadar tanımlayabilirsiniz.

Recruiter.com.tr ile adayları nasıl yönetebilirim?

İK Yazılımı ile adaylarınızı akıllıca yönetebilir, Akıllı CV Tarama ile pozisyona en uygun adaylarınızı hızlıca bulabilirsiniz. Toplu CV Yükleme ile adaylarınızı sisteme hızlıca yükleyebilir, adaylarınızla yaptığınız tüm mülakatları kayıt altına alabilirsiniz. Tek bir tuşla adaylarınızla Telefon Görüşmesi başlatabilir, zoom vb. platformlara ihtiyaç duymadan adaylarınızla Görüntülü Görüşme başlatabilir, hatırlatma SMS’leri ile adaylarınıza test ve görüşme zamanlarını hatırlatabilirsiniz. Ayrıca, e-posta şablonları ile adaylarınızı tüm süreç boyunca bilgilendirebilirsiniz.

Recruiter.com.tr telefonla aramada destek oluyor mu? Bunun için ekstra bir telefon görüşmesi ücreti ödemem gerekiyor mu?

İnsan Kaynakları Yazılımı ile telefon görüşmelerinizi otomatik başlatabilir, Aday Takip Sistemi üzerinde tek bir tuşa basarak, cep telefonunuzun otomatik olarak adayınızı aramasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, telefon görüşmelerinizde kendi cep telefon tarifenizi kullanırsınız, buna ek olarak herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Recruiter.com.tr’de görüntülü görüşme imkanı var mı?

Aday Takip Sistemi ile Zoom vb. görüntülü görüşme platformlarına ihtiyaç duymadan, adaylarınızla Görüntülü Görüşmeler yapabilirsiniz. Aday Takip Yazılımı ile, tüm görüntülü görüşmelerinizi herhangi bir süre veya özellik kısıtlaması olmadan ve ek bir ücret ödemeden konforlu bir şekilde yapabilirsiniz.

Recruiter.com.tr İnsan Kaynakları Yazılımı ile adaylara hatırlatma SMS’leri gönderebilir miyim?

Recruiter.com.tr ile, artık adaylarınıza hatırlatmalar yapmak çok daha kolay! Onları arayarak, görüşme zamanlarını hatırlatmanıza, test ve envanterleri tamamlamalarını rica etmenize gerek yok artık. Aday Takip Sistemi, sizin yerinize adaylara manuel ya da otomatik hatırlatma SMS’leri gönderir, adaylarınızın görüşmelere zamanında katılmalarını, test ve envanterleri eksiksiz olarak tamamlamalarını sağlar.

Adaylara test ve envanterler gönderebilir miyim?

Aday Takip Yazılımı ile adaylarınıza test ve kişilik envanterlerini tek tuşla gönderebilir, onların pozisyona uygunluğunu hızlıca öğrenebilirsiniz. İster sistemimizdeki hazır testleri kullanın, isterseniz kendi testlerinizi oluşturabilirsiniz.

Recruiter.com.tr’de sürece katılan ekip üyelerine görevler atayabilir miyim?

İşe alım süreçlerinizde kendinize ve İK ekibinize görevler atayabilirsiniz. Tüm görevlerin tamamlanma durumlarını görebilir, tüm görevleri tek bir platformda yönetebilirsiniz. Böylece, ekip içinde eşit iş dağılımını sağlayabilir ve işlerin ölçülebilir ve değerlendirilebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Recruiter.com.tr’de raporlama yapabiliyor mu?

Aday Takip Sistemi ile Pozisyon Raporu üretbilir, pozisyonunun genel durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aday Raporu ile aday hakkında her şeyi tek bir raporda görebilir, Test Raporu ile testlerin tamamlanma ve başarı durumlarını analiz edebilirsiniz. Ayrıca, Kullanıcı Raporu ile İK ekibinize atanmış aday ve görevlerin durumlarını tek bir raporda görebilir, ekibinizin performansını ölçüp değerlendirebilirsiniz.

Recruiter.com.tr’de kullanıcıların yetkilerini tanımlayabilir miyim?

Recruiter.com.tr ile İK uzmanlarınız ve Teknik Yöneticileriniz için kullanıcılar oluşturup onları işe alım süreçlerinize dâhil edin. Birden fazla şirketiniz varsa, her bir şirketinizdeki personeliniz için ayrı kullanıcılar oluşturup, onları tek bir platformda buluşturabilirsiniz. Şirketinize özel roller ve izinler tanımlayabilirsiniz (İK Müdürü, Teknik Yönetici, İK Sorumlusu, İK Uzmanı, İK Uzman Yardımcısı, İK Stajyeri vb). Böylece, her bir kullanıcı bağlı olduğu rolün izinleri kadar işlem yapabilir.

Recruiter.com.tr ile İş İlanı oluşturabilir miyim?

Recruiter.com.tr ile, pozisyonlarınızı tek bir tuşla iş ilanlarına dönüştürebilir, İş ilanlarınızı şirketinizin web sitesinizde, Linkedin, Twitter, Whatsapp, Facebook vb. platformlarda yayınlayabilirsiniz. İş ilanlarınıza başvuran adaylarınız otomatik olarak sisteminize dâhil edilecektir.

Recruiter.com.tr ile verilerim güvende mi?

Uygulamalarımız siber güvenlik ve sızdırmazlık testlerinden başarıyla geçmiştir. Şirketlerinizin ve adaylarınızın tüm verileri güvendedir. Tüm verileriniz günlük olarak yedeklenir.

Recruiter.com.tr ile KVKK’ya uyumlu mu?

Tüm aday verileriniz KVKK kurallarına uygun saklanmaktadır.

Recruiter.com.tr’de teknik bir sorun yaşarsam, destek alabilir miyim?

Recruiter.com.tr olarak, her zaman yanınızdayız! Hizmet anlayışımız, Müşteri Memnuniyeti Odaklıdır. Sorularınız ve ihtiyaçlarınız için her zaman yanınızdayız. Tüm teknik destek ve talepleriniz, soru, görüş ve önerileriniz için her zaman bize ulaşabilirsiniz. Talepleriniz en kısa sürede tamamlanır.
İşe Alım Sürecini Uçtan Uca Tek Bir Platformda Yönetin