Akıllı Dashboard

Recruiter İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı

Ana Sayfa / Özellikler / Akıllı Dashboard

Her Şeyi Bir Arada Görün

Aday Takip Yazılımı, ana ekranda gelen dashboard, her şeyi grafiklerle bir arada görebilmek ve analiz edebilme adına çok önemli bir araçtır. Dashboard ile tüm şirketlerinizin, açılmış tüm pozisyonlarınızın, adaylarınızın ve İK ekibinizdeki her bir İK Uzmanınızın durumlarını grafiklerle görebilir, onların performanslarını kolayca ölçebilir ve değerlendirebilirsiniz.
Akıllı Dashboard

Aşağıdaki grafiklerle şu bilgileri görebilirsiniz:

Şirket – Pozisyon Sayısı: Aday Takip Yazılımı ile, bu grafik ile İnsan Kaynakları Yazılımında tanımlı tüm şirketlerinizdeki pozisyonların toplam sayılarını bir arada görebilirsiniz. Eğer İnsan Kaynakları Yazılımında birden fazla şirketiniz tanımlanmış ise, pozisyonlarınızın şirketlere dağılımını tek bir grafikte görmek sizin için önemli bir bilgi olabilir.

Akıllı Dashboard

Pozisyon Aday Sayısı: Aday Takip Yazılımında, bu grafik ile açılmış tüm pozisyonlarınızdaki adaylarınızın toplam sayılarını görebilirsiniz. Bu grafik, pozisyonlarınızdaki iş yükünü kolayca görmenizi sağlayacaktır. İnsan Kaynakları Yazılımında, hangi pozisyonda kaç adayın yüklü olduğunu görmeniz, o pozisyonlara atayacağınız İK Uzmanlarınızın sayısını da doğru orantılı şekilde belirleyecektir.

Akıllı Dashboard

Süreç Pozisyon Sayısı: Aday Takip Sisteminde, bu grafik ile şirketiniz için tanımladığınız Mavi Yaka, Beyaz Yaka, Altın Yaka, her bir sürecinizde toplam kaçar adet pozisyon olduğunu görebilirsiniz. Böylece, şirketinizin ağırlıklı hangi yaka için alım yaptığını daha net görebilir, ekip için planlamanızı ona göre yapabilirsiniz.

Akıllı Dashboard

Kullanıcı – Aday Sayısı: Aday Takip Sisteminde, bu grafik ile ekibinizdeki her bir İK Uzmanına atanmış aday sayılarını görebilirsiniz. Böylece, kullanıcılarınız arasında eşit ve adil iş dağılımını sağlayabilirsiniz. Bu grafik; hem ekip içi adaletin sağlanması, hem izlenebilirliğin sağlanması, hem de ekibinizin performans değerlerinin ölçülmesi açısından dashboard’un en önemli grafiklerinden biridir.

Akıllı Dashboard

Adım – Aday Sayısı: Aday Takip Sisteminde, bu grafikte, işe alım sürecinizin her bir adımdan kaçar adet adayınız olduğunu görebilirsiniz. Bu şekilde, işe alım süreçlerinizde, en çok hangi adımda darboğaz oluştuğunu, hangi adıma personel desteği gerektiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Gerekirse, darboğaza uğrayan adıma personel desteğinde bulunabilirsiniz veya iş alım sürecinizi daha verimli hale getirebilmek için adımları revize edebilirsiniz.

Akıllı Dashboard

Kullanıcı – Görev Sayısı: İK Yazılımında, bu grafikte ekibinizdeki her bir kullanıcınıza atanmış toplam görev sayılarını görebilirsiniz. Şirket içinde görev dağılımlarını bir arada görmek, personelin performans takibi açısından önem arz etmektedir.

Akıllı Dashboard

Pozisyon Bazında Grafikler: İK Yazılımında, her bir şirketteki tüm pozisyonlar için de “Adım – Aday Sayısı” ve “Kullanıcı – Aday Sayısı” grafikleri ile, pozisyona özel grafikler görmek ve böylece pozsiyon bazında analizler yapmak mümkündür. Böylece, pozsiyon nezdinde yapılan analizlerle potansiyel problemleri ve darboğazları önceden görerek proaktif bir şekilde gerekli önlemleri almak mümkündür.

Akıllı Dashboard

Testler: İK Yazılımında, bu grafikte toplam atanmış testleri ve bunların tamamlanma ve değerlendirme durumlarını görebilirsiniz. Bu grafik testlerin genel durumu hakkında bilgi vermekle beraber, herhangi bir sorun olduğunun tespit edilmesi durumunda, testleri çözecek adaylara veya değerlendirecek değerlendiricilerle temasa geçilerek, tüm testleri tamamlanması sağlanabilir.

Akıllı Dashboard

Kullanıcılar: İnsan Kaynakları Yazılımında, bu grafikte her bir kullanıcınıza atanmış pozisyonları ve her bir pozisyondaki toplam aday sayılarını bir arada görebilirsiniz. Böylece, kullanıcın iş yoğunluğunun en çok hangi pozisyonda olduğunu görmek mümkündür.

Akıllı Dashboard

Kullanıcı Dostu Arayüz

3. Akıllı Dashboard

Buradasınız

Çoklu Şirket Yönetimi

İşe Alım Sürecini Uçtan Uca Tek Bir Platformda Yönetin